Ode

Webinar 2 - Cybersecurity in de Praktijk: Technische risico’s en Productveiligheid

Webinar 2 -  Cybersecurity in de Praktijk: Technische risico’s en Productveiligheid

Op donderdag 18 december organiseren ODE en Techlink het webinar “Cybersecurity in de Praktijk – Technische risico’s en productveiligheid”. Dit online event is exclusief toegankelijk voor leden van ODE en Techlink die actief zijn in de PV-, opslag- en warmtepompsector.

In deze sessie ligt de focus op de technische kant van cybersecurity binnen de sector van PV, warmtepompen en energieopslag. We bekijken hoe je als installateur, technicus of distributeur best moet omgaan met een toestel – zoals een omvormer, warmtepomp of batterij – dat op een cyberveilige manier is ontwikkeld. Daarnaast bespreken we welke maatregelen je moet nemen om een installatie veilig achter te laten, en hoe je eindgebruikers of collega’s correct informeert over veilig gebruik van verbonden hardware en software. Ook de impact van bestaande en aankomende regelgeving op productniveau komt aan bod, met aandacht voor praktische toepasbaarheid in het veld.

Onze spreker, Vincent Haerinck, Principal Consultant bij Toreon, zal je wegwijs maken in het complexe web van regelgevingen, technische termen en praktische toepassingen.

Daarnaast zullen er ook praktijkcases aan bod komen.

Wat mag je verwachten?

  • Hoe weet je of een toestel of component cyberveilig is ontworpen en getest?
  • Welke stappen moet je nemen om een installatie cyberveilig op te leveren?
  • Wat zijn je verantwoordelijkheden als installateur of distributeur bij het afleveren van een veilige installatie?
  • Hoe informeer je klanten en medewerkers over veilig gebruik van verbonden systemen?
  • Hoe voldoe je aan de technische vereisten van bestaande regelgeving zoals de RED en de CRA?
  • Hoe anticipeer je op toekomstige verplichtingen?

 

Deze sessie is gericht op technische professionals actief in PV, warmtepompen, energieopslag en EMS, zoals:

  • Installateurs en technici
  • Groothandels en distributeurs van hardware en software
  • Onderhouds- en servicebedrijven
  • Technisch-commerciële adviseurs

Registreer je hier: https://my.demio.com/ref/1aZCswGr19KbipUt?msdynmkt_trackingcontext=eae0ba76-1bd6-4b82-8d0d-34eed6020000#msdynmkt_trackingcontext=3845ff0f-d4b5-4a6f-8b35-7f5440660200

Dit webinar maakt deel uit van een tweedelige reeks over cybersecurity. Het eerste webinar vindt plaats op donderdag 11 december (10-12u) en zal focussen op het vertalen van complexiteit naar een geïntegreerde aanpak rond cybersecurity. Hier vind je meer info en kan je inschrijven voor het eerste webinar: https://www.ode.be/nl/activiteiten/61653/webinar-1-cybersecurity-in-de-praktijk-hoe-vertaal-je-complexiteit-naar-en-geintegreerde-aanpak-rond-cybersecurity

18
december 2025
18/12/2025 0:00:00
Online
17-19u
ODE